mojeBASY
Začiatky
február 12, 2015
0
,
IMG_7206

Prvé rande s mojou basou si pamätám celkom presne: Na začiatku som ju niekoľko nekonečne dlhých dní okukávala na internete, a napriek tomu, že som o tom nástroji nevedela vôbec nič, bola som od začiatku rozhodnutá, že si ho kúpim!

Na thomann.cz všetko prebehlo hladko, akurát mi do toho vošla jedna dvojdňová (a tiež nekonečne dlhá) návšteva Bratislavy, a ešte aj Levočské fórum, kde som robila dvorného fotografa. Dočkala som sa jej až v sobotu, kedy mi ju v opravnom termíne doručil milý kuriér. Bolo to presne 18. októbra 2014. Z Levoče som to hnala do Košíc, aby som bola načas doma, kde presne o 16.00 zazvonil vchodový zvonček. Ten pánko vytiahol z dodávky krabicu, ktorá svojimi rozmermi evokovala skôr nejaký veľký kuchynský spotrebič, chladničku, alebo digestor do závodnej jedálne… Doma som si hneď vygooglila “how to” osadiť kobylku na kontrabas, čo som aj kupodivu celkom zvládla. No a od toho momentu sme kamoši. Keď mi je clivo, volám ju “moja basenka”. Ináč som jej nedala žiadne meno. Stojí tu v izbe v pozore, aj teraz mi nakukuje poza chrbát, čo to stále vyťukávam do toho počítača. Nemá moc rada digitálny svet… Vlastne je mi dosť zaviazaná, že som pred ňou neuprednostnila jej elektronické príbuzné.

No čo vám poviem – proste si rozumieme. Dúfam, že nám naše priateľstvo vydrží veľmi, veľmi dlho :)

Začiatky vraj bývajú ťažké. Ťažko povedať. Michael Klinghoffer vo svojich online hodinách hry na kontrabas tvrdí: “Playing the bass is either easy or impossible.” Musím s ním len súhlasiť, čo však neznamená, že to je pre mňa ľahké. Tá ľahkosť príde dúfam časom. Keep learning!

0

About author

admin

Podobné

/ Pozri tiež na toto

IMG_7206

“Playing the bass is either easy or impossible.” Michael Klinghoffer

Prvé rande s mojou basou si pamätám celkom pres...

Čítať

There are 0 comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *